Nabiť baterky

Autor: Alena Vantová | 17.3.2011 o 11:36 | Karma článku: 2,79 | Prečítané:  288x

V dnešnej spoločnosti je podstatné, aby sme mali výsledky, mohli sa niečim pochváliť, že sme niečo urobili. A človek, ktorý nič neprodukuje, nič nevytvára je považovaný za povalača. Táto myšlienka zasiahla aj kresťanské kruhy, a musia sa s ňou nejako vyrovnať.

V kresťanstve to znamená, že sa zúčastňuje kresťanských akcií, niečo neustále riešitete, ste akční. Na všetko máme rýchlú a jasnú odpoveď, nič nie je nezdoľatelné za okamih alebo veľmi krátku dobu.  Ale na to, že potrebujete aj niekde nabiť baterky, potrebujete nájsť odpovede na ťažké otázky, kde jednoduché nie sú, napr. prečo sa stalo zemetrasenie v Japonsku, zaslúžili si ho, alebo nie. Kde bol Boh, keď sa to stalo. Ste konfrontovaní s udaľosťami, na ktoré nemáte vplyv. Na to veľmi ľahko zabúdame. A problémy sa nahromadia a my potom len hasíme jednotlivé požiare a v strese sa snažíme navrátiť to nejako do "predchádzajúceho stavu".

Na šťastie v kresťanstve je stanovené obdobie, kedy by ste mali stiahnúť zo sveta a zamerať na otázky, na ktoré si väčšinou nenájdeme v bežnom zhone udalostí. Je to pôst. Zvláštne obdobie pre akčného človeka. Má sa si niečo odriecť, aby mal čas na iné veci. Deň má len 24 hodín. Aby sa to dalo stíhať, niečoho sa musíte vzdať, aby ste niečo nové získali. Aby ste načerpali novú energiu na každý nový deň a vedeli, prečo konáte, čo konáte a neboli ste len vo vleku rôznych udalostí, ktoré Vás stretnú na ceste života. Spolu s Božou pomocou aktívnymi účastníkmi svojho života.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?