O neskladnom dare

Autor: Alena Vantová | 18.11.2011 o 21:00 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  306x

Predstavte si situáciu, že dostane dar. Je veľký a zle sa skladuje. Nie je možné, len tak ho niekam schovať a tváriť sa, že nie je. Potrebuje svoj priestor a zároveň priestor okolo seba začne meniť, veci okolo neho začnú vyzerať inak. Začnete sa pozerať inou optikou na veci, ktoré sú okolo neho. Niektoré staré veci budete musieť vyhodiť a niektoré veci zas kúpiť.

Čo s ním urobíte, je na Vás ako na prijímateľovi. Či ho dáte do predsiene, aby ho každá návšteva videla a Vy by ste museli vysvetľovať, prečo máme také neskladné umelecké dielo a prečo je práve na tomto mieste a nie niekde inde. Alebo ho môžete dať do tmavej miestnosti, kde na neho bude sadať prach a nikto sa Vás nebude pýtať na tú hroznú vec.

Možno, že to riskne a necháte ho niekde na očiach a možno sa pritom dozviete nové veci a informácie o svojich známych, ktoré by ste inak nezistili. A možno by ste zistili, že aj oni majú rovnaké neskladné dary, že sú podobne na tom ako Vy. Majú svoje dary, s ktorými tiež zápasia, kde ich majú umiestniť, aby im veľmi nebránili v pohybe a v ich „spoločenskom pokoji". Vyrozprávajú Vám svoje historky, ktoré sa viažu na ten dar a čo vďaka nemu nového naučili a čo stratili.

Podobné je to s vierou. Vy ako prijímatelia rozhoduje, ako s ňou naložíte. Či budete o nej hovoriť ďalej a  skúmať, čo to znamená veriť v Boha alebo ju zastrčíte do tmavého kúta svojho srdca, nebude sa o ňu starať. Je to nás ako prijímateľoch, čo urobíme s darom viery.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Cibulková proti svetovej jednotke bojuje, v treťom sete znižuje na 3:5

Slovenka stratila prvý set v pomere 6:7, druhý vyhrala 6:2.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

DOMOV

Dopad mimozemského telesa mohol urýchliť zmenu klímy

Vedci objavili miniatúrnych svedkov dávnej katastrofy.


Už ste čítali?