Tri ženy a jedno dieťa

Autor: Alena Vantová | 22.1.2012 o 17:30 | Karma článku: 2,33 | Prečítané:  371x

Trom ženám sa podarilo zachrániť Mojžiša pred jeho smrťou. Jeho matka, sestra a faraónova dcéra sa postarilo o to, aby nezahynul a mohol z neho vyrásť človek, ktorý dostal poverenie od Hospodina, aby vyslobodil svoj ľud z otroctva a vyviedol ho do zasľúbenej zeme.

Po jeho narodení jeho mama neposlúchla faraónov príkaz a nezabila ho. Ukrývala ho tri mesiace, starala sa o neho. Keď po troch mesiacoch to už nebolo možné, tak vymyslela náhradné riešenia. Uplietla mu ošatku z rákosia, ktoré bolo na brehu Níla. Vymazala ju ílom a smolou, aby nezatekala. Položila ho do nej a dala ošatku do rákosia u brehu Níla. Zverila svoje dieťa Hospodinovi, aby sa o neho postarala a sprevádzal ho na ceste života.

Jeho sestra sa rozhodla, že bude dávať pozor, aby vedela, čo sa s ním. Teraz vstupuje na scénu tretia žena a to dcéra faraóna, ktorý vydal príkaz o tom, že všetci chlapci musia byť zavraždení po svojom narodení a smú zostať na žive len dievčatá. Jeho dcéra sa vybrala k brehu Nílu, aby sa okúpala. Jej spoločníčky ju sprevádzali a dávali pozor, aby sa jej nič nestalo. Dcéra faraóna sa nám kúpala a tu zrazu uvidí niečo v rákosí. Pristúpi bližšie a uvidí ošatku, poručí jednej dievčine zo svojho sprievodu, aby ju vybrala z rákosia, ktoré bolo u brehu Nílu a priniesla ho ku nej. Dievčina splnila príkaz dcéry faraónovej a doniesla jej ošatku. Dcéra faraónova bola zvedavá, čo je v nej. Otvorila ju a tu uvidela pláčúce dieťa. Rozhodla sa, že ho ušetrí, hoci hneď vedela, že je hebrejské dieťa a poznala príkaz svojho otca  o hebrejských chlapcov.

Tu sa vracia na scénu Mojžišova sestra a ponúkne sa, že zoženie služby dojky, ktoré sa o dieťa postará. Dcéra faraóna s tým súhlasí a sestra privedie chlapcovu matku, aby sa o neho starala. Dieťa dostane meno Mojžiš. Je vychovávaný na faraónovom dvore a dostane sa mu všetkej múdrosti, ktorá bola vtedy známa. Je záchranený preto, lebo tri ženy sa rozhodli, že neposlúchnu príkaz faraóna.

Každá z týchto troch žien urobila, čo mohla. Spoločným úsilím sa im podarilo vzoprieť sa príkazu mocného faraóna a ich čin mal ďalekosiahle dôsledky pre hebrejský národ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?