O neskladnom dare

Autor: Alena Vantová | 18.11.2011 o 21:00 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  318x

Predstavte si situáciu, že dostane dar. Je veľký a zle sa skladuje. Nie je možné, len tak ho niekam schovať a tváriť sa, že nie je. Potrebuje svoj priestor a zároveň priestor okolo seba začne meniť, veci okolo neho začnú vyzerať inak. Začnete sa pozerať inou optikou na veci, ktoré sú okolo neho. Niektoré staré veci budete musieť vyhodiť a niektoré veci zas kúpiť.

Čo s ním urobíte, je na Vás ako na prijímateľovi. Či ho dáte do predsiene, aby ho každá návšteva videla a Vy by ste museli vysvetľovať, prečo máme také neskladné umelecké dielo a prečo je práve na tomto mieste a nie niekde inde. Alebo ho môžete dať do tmavej miestnosti, kde na neho bude sadať prach a nikto sa Vás nebude pýtať na tú hroznú vec.

Možno, že to riskne a necháte ho niekde na očiach a možno sa pritom dozviete nové veci a informácie o svojich známych, ktoré by ste inak nezistili. A možno by ste zistili, že aj oni majú rovnaké neskladné dary, že sú podobne na tom ako Vy. Majú svoje dary, s ktorými tiež zápasia, kde ich majú umiestniť, aby im veľmi nebránili v pohybe a v ich „spoločenskom pokoji". Vyrozprávajú Vám svoje historky, ktoré sa viažu na ten dar a čo vďaka nemu nového naučili a čo stratili.

Podobné je to s vierou. Vy ako prijímatelia rozhoduje, ako s ňou naložíte. Či budete o nej hovoriť ďalej a  skúmať, čo to znamená veriť v Boha alebo ju zastrčíte do tmavého kúta svojho srdca, nebude sa o ňu starať. Je to nás ako prijímateľoch, čo urobíme s darom viery.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?