Tri ženy a jedno dieťa

Autor: Alena Vantová | 22.1.2012 o 17:30 | Karma článku: 2,33 | Prečítané:  375x

Trom ženám sa podarilo zachrániť Mojžiša pred jeho smrťou. Jeho matka, sestra a faraónova dcéra sa postarilo o to, aby nezahynul a mohol z neho vyrásť človek, ktorý dostal poverenie od Hospodina, aby vyslobodil svoj ľud z otroctva a vyviedol ho do zasľúbenej zeme.

Po jeho narodení jeho mama neposlúchla faraónov príkaz a nezabila ho. Ukrývala ho tri mesiace, starala sa o neho. Keď po troch mesiacoch to už nebolo možné, tak vymyslela náhradné riešenia. Uplietla mu ošatku z rákosia, ktoré bolo na brehu Níla. Vymazala ju ílom a smolou, aby nezatekala. Položila ho do nej a dala ošatku do rákosia u brehu Níla. Zverila svoje dieťa Hospodinovi, aby sa o neho postarala a sprevádzal ho na ceste života.

Jeho sestra sa rozhodla, že bude dávať pozor, aby vedela, čo sa s ním. Teraz vstupuje na scénu tretia žena a to dcéra faraóna, ktorý vydal príkaz o tom, že všetci chlapci musia byť zavraždení po svojom narodení a smú zostať na žive len dievčatá. Jeho dcéra sa vybrala k brehu Nílu, aby sa okúpala. Jej spoločníčky ju sprevádzali a dávali pozor, aby sa jej nič nestalo. Dcéra faraóna sa nám kúpala a tu zrazu uvidí niečo v rákosí. Pristúpi bližšie a uvidí ošatku, poručí jednej dievčine zo svojho sprievodu, aby ju vybrala z rákosia, ktoré bolo u brehu Nílu a priniesla ho ku nej. Dievčina splnila príkaz dcéry faraónovej a doniesla jej ošatku. Dcéra faraónova bola zvedavá, čo je v nej. Otvorila ju a tu uvidela pláčúce dieťa. Rozhodla sa, že ho ušetrí, hoci hneď vedela, že je hebrejské dieťa a poznala príkaz svojho otca  o hebrejských chlapcov.

Tu sa vracia na scénu Mojžišova sestra a ponúkne sa, že zoženie služby dojky, ktoré sa o dieťa postará. Dcéra faraóna s tým súhlasí a sestra privedie chlapcovu matku, aby sa o neho starala. Dieťa dostane meno Mojžiš. Je vychovávaný na faraónovom dvore a dostane sa mu všetkej múdrosti, ktorá bola vtedy známa. Je záchranený preto, lebo tri ženy sa rozhodli, že neposlúchnu príkaz faraóna.

Každá z týchto troch žien urobila, čo mohla. Spoločným úsilím sa im podarilo vzoprieť sa príkazu mocného faraóna a ich čin mal ďalekosiahle dôsledky pre hebrejský národ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?